על הקשר בין תזונה לבין ירידה במשקל

נדמה שאחד הנושאים המרכזיים אשר מעסיקים גברים ונשים בכל רחבי העולם הוא המשקל. אנחנו נלחמים בו לא מעט לאורך השנים, מנסים דיאטות שונות, מתנסים בפעילויות ספורטיביות מאתגרות ומחפשים עוד ועוד דרכים לרדת במשקל. אלא שאימוני כושר תכופים לא יספיקו כדי לרדת במשקל, וגם שינויי תזונה לבדם לא יעשו את השינוי. אז איך אפשר בכל זאת להרכיב תפריט שיהיה מצד אחד מזין ובריא, ומצד שני נוח לביצוע? ואיך הרגלי תזונה משפיעים על משקל הגוף?

 

לא מוותרים על אוכל

עוד לפני שאתם מחליטים לבצע שינוי בתפריט התזונה שלכם מוטב שתפנימו פרט אחד מרכזי שרבים נוטים להתעלם ממנו – אכילה היא חלק בלתי נפרד מתהליך ההרזיה. תזונה מספקת לגוף ויטמינים חיוניים ומינרלים שיעזרו לו לתפקד טוב יותר. הבעיה האמיתית איננה רק כמויות האוכל שאנחנו אוכלים אלא גם ובעיקר סוג המזונות שאנחנו מכניסים לגופנו. מזון תעשייתי עתיר שומנים וסוכרים יוביל לעלייה במשקל וגם לבעיות בריאותיות שונות, בעוד דגנים, קטניות, פירות וירקות הם חלק מרכזי בתפריט תזונה מסודר ובריא שיעזור לכם גם לרדת במשקל.

 

קבעו מטרות ריאליות

במקרים רבים אנחנו נוטים לקבוע יעדים לא ריאליים ולתהות מדוע אנחנו מתקשים לכבוש אותם. כלה שמעוניינת לרדת במשקל כדי שתוכל ללבוש שמלת כלה מסוימת עשויה לגלות שהשאיפה לרדת עשרה קילוגרמים בתוך חודש בלבד לא רק שאיננה מציאותית אלא בעיקר לא בריאה, בטח לא לפני החתונה. מי שרוצה לרדת במשקל לקראת אירוע, נסיעה לחו"ל או פגישה חשובה כדאי שיקבע משקל יעד הגיוני המבוסס על המשקל הקיים, על הרגלי התזונה והספורט ובעיקר על פרק הזמן שעומד לרשותו כדי להגיע למטרה הזו. כל יעד אחר שאיננו הגיוני יסב לכם נזק בטווח הארוך. דיאטות בזק נועדו לכישלון ובסופן אתם עשויים למצוא עצמכם עם משקל גבוה יותר מזה שהיה לכם בתחילת התהליך.

 

הפסיקו להתעצל – התחילו ללכת

לפעילות גופנית יש יתרונות ברורים בתהליך הירידה במשקל, ולמרות האמונה ששינויים תזונתיים יספיקו כדי לרדת במשקל – ספורט יאיץ את התהליך ויתמוך בו. אין זה אומר שאתם צריכים לרוץ לחדר הכושר שבעה ימים בשבוע. מצאו פעילויות שאתם מסוגלים ליהנות מהן, שלבו אותן בסדר היום שלכם גם אם יש לכם זמן ל-20 דקות אימון בלבד, ואל תנסו לרוץ 10 קילומטרים ביום הראשון. התחילו לאט והעלו את הקצב בהדרגה. רק השילוב בין תזונה נכונה ומסודרת לבין כושר ואימונים באופן קבוע הוא שילוב שיבטיח לכם את המשקל שאליו אתם שואפים.

סגור לתגובות.