מיתוסים על תזונה – והאמת שמאחוריהם

כמעט בכל תחום באשר הוא קיימים מיתוסים שונים שמשפיעים על התפיסות ועל האמונות שלנו, בין אם הם נכונים ובין אם לא. גם בנושא התזונה בוודאי שמעתם לאורך השנים אמירות שונות ביחס לרכיבים שמשפיעים עלינו לטובה או לרעה, משמינים או מסייעים לירידה במשקל או משפיעים על מראה העור. רגע לפני שאתם מבצעים שינויים דרסטיים בתזונה שלכם ומחליטים להוציא מהתפריט מאכלים שונים (או להכניס אליו אחרים) הנה כמה מיתוסים נפוצים יותר – והאמת מאחוריהם.

 

הקשר בין ביצים לבין כולסטרול

ייתכן שגם אתכם לימדו שרמות הכולסטרול בביצים גבוהות מאוד, ושהן לא בריאות ללב. האמת די רחוקה משם. למרות שיש בביצים כולסטרול, הרמה שלו נמוכה יחסית ובוודאי שאי אפשר להגדיר את הביצה כלא-בריאה. יתרה מכך, מה שמשפיע לרעה על הלב הוא שומן ובעיקר שומן טרנס, שני מרכיבים שנוכחותם בביצה קטנה מאוד. אם כן, שילוב של ביצה ליום בתפריט תזונה מאוזן לא יעשה כל נזק, ואין שום סיבה להימנע מביצים.

 

מספר ארוחות קטנות ביום יוביל לחילוף חומרים מואץ

ישנן לא מעט דיאטות שמחייבות אותנו למספר ארוחות קטנות מתוך תפיסה שזוהי הדרך להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף. האמת היא שהאצה כזו אכן קיימת אבל היא משפיעה במידה זעומה ביותר. מצד שני, מנות קטנות ונשנושים בריאים בין ארוחות יעזרו לכם להרגיש שבעים יותר לאורך זמן.

 

אכילה בלילה מובילה לעליה במשקל

אם נקשיב לאחד המיתוסים הנפוצים ביותר אנחנו עשויים להפסיק לאכול רגע לאחר שהשמש תשקע רק משום שיש אמונה לפיה אכילה בשעות הערב והלילה משמינה יותר. אם נחשוב על זה באובייקטיביות נגלה שהערך הקלורי של האוכל לא משתנה בהתאם לשעה, כך שאם אכלתם מנה מסוימת בבוקר, בצהריים או בלילה – הכנסתם לגופכם כמות זהה של אנרגיה. מה שמשנה הוא מה כמות האנרגיה שתוציאו במהלך היום.

 

אל תמהרו לקבל החלטות

מחקרים שונים מתפרסמים כמעט מדי יום באשר להשפעותיהם של מרכיבי תזונה שונים על הבריאות, על הגוף ואף על עור הפנים. אנשים רבים נוטים לאמץ במהירות רבה את ממצאי המחקרים ולהסיק מסקנות חד משמעיות על המאכלים שכדאי או אסור להם לאכול. לפני שאתם מחליטים לחולל שינוי קיצוני בתפריט שלכם ולהיגמל ממרכיב מסוים, בדקו את ההשפעה שלו עליכם, קראו עוד קצת ונסו להבין האם מדובר בממצא חד פעמי או במחקר שמחזק מחקרים קודמים.

סגור לתגובות.