מוזיקה, ספורט והדיאטה שלכם

תהליך הירידה במשקל הוא לא תהליך פשוט. סביר להניח שעד כאן אין לאיש ספק. כל מי שניסה לרדת במשקל בחייו, ואין זה משנה אם מדובר בכמה קילוגרמים לקראת אירוע או סתם כי הקיץ מתקרב, או אם ניסיתם להוריד משקל משמעותי יותר מתוך תחושה שהמשקל העודף משפיע על בריאותכם. כל ניסיון לשמור על תפריט מאוזן, להפחית קלוריות או לצמצם את צריכת המזונות המשמינים במיוחד, כשל. אלא שיש גם דרך לנסות להתגבר על הקושי הזה, או לכל הפחות להקטין את הנזקים, והיא כוללת פעילות גופנית (עוד נקודה לא מאוד מפתיע) ומוזיקה. כן, מוזיקה.

פתרון נפלא לאכילה רגשית

אם נהיה כנים, במקרים רבים אנחנו נתקפים בצורך עז לאכול פחמימות, סוכרים ושומנים בעיקר מתוך צורך רגשי. כשאנחנו משועממים אנחנו נוטים לעמוד מול מקרר פתוח ולתהות מה יפיג את השעמום. כשאנחנו עצובים אנחנו מתפתים להזמין מגש פיצה או לצאת למסעדה טובה שבה נבחר בעיקר את המזונות המטוגנים. סביר להניח שתחושה טובה לא הייתה לנו ברגע שאחרי, גם אם יש נטייה לקרוא למאכלים האלה "אוכל נחמה" (comfort food). העצב או השעמום עדיין שם, ועכשיו נלווים אליהם רגשות אשם. לכן, בפעם הבאה שאתם מרגישים דכדוך או עצבות, או כשאתם חסרי מעש בבית, עצרו בדרך למטבח, הוציאו את הטלפון הנייד שלכם והשמיעו שיר שאתם אוהבים, עדיף עם קצב. תופתעו לגלות שבמקום להמשיך אל המקרר או אל המזווה שבו מסתתרים השוקולדים והחטיפים המלוחים, תתחילו להזיז את האגן ותבינו שאתם לא באמת רעבים. עם מצב הרוח החדש שלכם לא תחשבו על אוכל בכלל. כדי שתהיו מוכנים למצבים הללו הכינו מראש אפליקציית מוזיקה טובה, כמו האפליקציה של עודד קובו (Oded Kobo) ולא תיתפסו מופתעים עם המבורגר עסיסי ביד או מנת פלאפל.

פתרון שיזיז אתכם הרבה יותר

אם בפלייליסט שהרכבתם בסעיף הקודם דרך אפליקציית המוזיקה שלכם (בין אם בחרתם באפליקציה של עודד קובו, או O.D. Kobo או כל אפליקציה טובה אחרת) יש כמה שירים קצביים – הגיע הזמן שתנעלו את נעלי הספורט. המוזיקה תצליח לגרום לכם לזוז, לצעוד, ללכת ולרוץ. היא תגרום לכם לרקוד במקום והיא תיתן לכם מרץ, בעיקר. אז יכול להיות שאתם לא חובבי ספורט, ואתם גם לא חייבים להיות. מצד שני, אתם גם לא צריכים לסבול כשאתם יוצאים עם בגדי הספורט החדשים, מלאי תקווה שלא תזיעו ושהשרירים שלכם יעמדו במשימה. כדי שהפעילות הגופנית שלכם תהיה מהנה נסו למצוא מקומות נעימים ללכת או לרוץ בהם, כמו חוף הים או הפארק הקרוב אליכם. שם, מול הים או בין עצים ירוקים ואוויר צלול, כשהמוזיקה מקפיצה והאדרנלין בשמים, תצליחו לשמור על הקצב ותזוזו הרבה יותר.

אל תוותרו על המוזיקה

עשרות מחקרים (אם לא מאות) כבר הוכיחו את ההשפעות הנפלאות של המוזיקה. היא תורמת לאין שיעור גם לבריאות, גם להפחתת מתחים וגם לביטחון העצמי, לתחושת המסוגלות ולבריאות הנפשית שלכם. בין אם אתם רוצים לרדת במשקל, מחפשים דרך להכניס קצת איזון לחיים או מנסים להירגע אחרי יום עבודה מפרך שבסופו בא לכם בעיקר סרט, פיצה ובירה, מוזיקה היא פתרון בריא יותר, משמין פחות ובעיקר – מהנה במיוחד. אתם רק צריכים לבחור את השירים שאתם אוהבים, ולדאוג שתהיה לכם גישה אליהם בכל רגע נתון.

סגור לתגובות.