לתכנן את האירוע הגדול בראש שקט

כל פרויקט מורכב מצליח לעורר בנו מתחים וחששות, ואפשר להבין את זה. אלא שיש פרויקטים שאמורים להיות מהנים, ובסופם נקבל תוצאה כיפית במיוחד, והם עדיין מצליחים לערער אותנו. אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא ארגון החתונה, תהליך שזוגות רבים משתוקקים לו אבל גם מוצאים שהוא מלחיץ. במקרים רבים הם אף מתווכחים על סעיפים קטנים ופרטים שלרוב כלל לא היו מעוררים ויכוחים. אז איך תימנעו מזה ואיך תגיעו ליום הגדול רגועים יותר?

 

חלוקת משימות

בכל פרויקט אחר אנחנו עושים את זה היטב, אבל כשמגיע שלב תכנון החתונה אנחנו שוכחים עד כמה חלוקת המשימה היא פתרון פשוט ונוח. למעשה, החלוקה הזו הופכת את התכנון כולו לתהליך נעים הרבה יותר. אם תביטו על החברים שעשו את זה לפניכם תגלו שיש תמיד תחושה כאילו צד אחד עובד קשה יותר בעוד הצד השני מגיע לאירוע על פי ההנחיות שניתנות לו. אם זה מקובל על שני הצדדים הרי זה משובח אבל הבעיה מתחילה כשזה לא המצב, ואין כל תיאום ציפיות מראש. אם כן, הגדירו עוד בתחילת התהליך את רשימת המשימות המפורטות ביותר והתחילו לחלק מטלות. צד אחד ידאג להכין רשימות מוזמנים מסודרות וידאג לעיצוב הזמנות לחתונה, הצד האחר יחזור עם סקר מחירים להזמנת צלם, תקליטן או אטרקציות כמו צלם מגנטים או זיקוקים לחתונה. תקבלו החלטות יחד, אבל לפחות שני הצדדים יאספו את המידע, כל אחד בתחום האחריות שלו.

 

הגדירו מה חשוב לכם

הכלל השני הוא לקיים שיחה כנה וברורה במהלכה יגדיר כל צד מה חשוב לו יותר ומה פחות. אם צד אחד רוצה להיות מעורב בכל פרטי העיצוב של האולם ולצד השני זה פשוט לא מספיק חשוב, אל תנסו לשנות את זה או להסביר למה זה חשוב – פשוט הבינו את זה והחליטו שזה מאפשר לכם לקבל החלטות לבד, כמו שאתם אוהבים. מצד שני, יכול להיות שיש משהו שלכם ממש לא קריטי (למשל אילו אביזרי מסיבה יהיו על הרחבה) וזו משימה שתשמחו להוריד מכם לחלוטין. ברגע שאתם מבינים שכל אחד מתמקד בנושאים אחרים וגם משקיע בהם את הזמן ואת האנרגיות, זה רק יפנה לכם את הזמן לטפל במה שחשוב לכם יותר. זה מצב שאין בו מפסידים אלא רק מנצחים, וגם לכם יהיה הרבה יותר כיף בחתונה שלכם.

 

 

סגור לתגובות.