טיפים לתזונה נכונה בזמן ההיריון

אחד התירוצים הנפוצים ביותר בקרב נשים הרות אשר מרשות לעצמן לאכול קצת יותר מדי הוא התירוץ הידוע "אני אוכלת בשביל שניים". התפיסה הזו, שמעודדת נשים לאכול קצת יותר במהלך ההיריון, היא תפיסה שמובילה לעלייה דרסטית במשקל במהלך ההיריון ולמשקל עודף בסיומו. עם זאת חשוב לדעת שעלייה תקינה ומומלצת לאישה הרה היא עלייה של עד 10 קילוגרם. עלייה מתונה תתאפשר על ידי שליטה בתפריט התזונה ובהגדלת הצריכה הקלורית ב-300 קלוריות לכל היותר. עלייה משמעותית יותר תוביל לכמה תופעות אפשריות, לרבות עייפות מוגברת, בעיות נשימה וכבדות, בעיות שישפיעו גם על הלידה עצמה, ועל היכולת של האישה להתמודד עם שלב רגיש ומורכב זה.

 

כך תעשו את זה נכון

כדי שתוכלי לשמור על המשקל במהלך ההיריון ולסיים אותו בצורה טובה יותר מומלץ לשלב בתפריט התזונה מאכלים שיש להם ויטמינים וסיבים כמו ירקות ופירות. ירקות ירוקים עשירים מאוד בברזל, בסידן ובחומצה פולית שהם חשובים אף יותר במהלך ההיריון, פירות יהוו מקור אנרגיה חשוב, דגנים מלאים יעזרו לכם להרגיש שבעה הרבה יותר וקטניות (כמו חומוס, אפונה או עדשים) יספקו חלבונים, מינרלים וויטמינים.

 

החשיבות של בשר ודגים

מרכיב חשוב נוסף בתפריט תזונה נכון לנשים הרות הוא חלבון, אותו תוכלו לקבל באמצעות בשר ודגים. צריכת עוף רזה תספק B12 וברזל, דגים טריים עשירים באומגה 3. עם זאת, מומלץ להימנע מדגים נאים ומבשר אדום, אם כי בשר אדום שישולב בתפריט לעיתים נדירות יחסית (אחת לשבועיים) הוא אפשרי, כמו גם אברים פנימיים. סושי, למרבה הצער, יוצא גם הוא מחוץ לתחום למשך תשעה חודשים.

 

ביצים ומרכיבים חיוניים נוספים

ייתכן שאתם מכירים את המיתוס לפי ביצה לא מבושלת בהיריון איננה מומלצת, והמיתוס הזה נכון. הקפידו לאכול ביצים מבושלות בלבד, וביצה ליום תספק מינרלים חיוניים. גם מוצרי חלב פרה או עיזים יספקו לכם כמות טובה של סידן. ויטמינים נוספים אפשר למצוא בנבט חיטה או בפשתן, למשל. את צריכת הקפה כדאי לצמצם באופן משמעותי, כמו גם מאכלים מטוגנים וכמובן – אלכוהול.

 

פעילות גופנית בזמן ההיריון

את בוודאי תוהה כעת האם ניתן להתחיל בפעילות גופנית במהלך ההיריון כדי לנסות לשלוט בקצב העלייה במשקל, או לא. מי שעוסקת בספורט באופן קבוע יכולה להמשיך לעסוק בפעילויות שאליהן היא רגילה, אך הגברת הקצב או ביצוע פעילות גופנית חדשה אינן מומלצות. תזונה נכונה שכוללת את אבות המזון ואת המינרלים הדרושים לגוף, היא שתבטיח לך היריון נוח יותר ושמירה על משקל גוף תקין גם לאחר הלידה.

סגור לתגובות.