הפתעה? היין דווקא טוב לבריאות

נתחיל דווקא מהסוף. שתייה מרובה של אלכוהול עשויה בהחלט להזיק לבריאות, אבל זה בעיקר יקרה אם תבלו שעות ארוכות בריקון בקבוקי וודקה מדי יום. אלא שזהו תרחיש קיצוני, ואם תקפידו על הכמויות (ועל האיכות) תגלו שהאלכוהול דווקא תורם לבריאות. איך בדיוק זה קורה? התשובות לפניכם.

 

השפעה על גורמי סיכון למחלות לב וכלי הדם

מחלות לב ובעיות שונות בכלי הדם הן בעיות שמשפיעות על חלק לא מבוטל מהאוכלוסייה. יש לא מעט סיבות לכך, אבל יש גם דרך טובה להשפיע על הגורמים הללו. כוס יין יכולה לשפר את תפקוד האנדותל, תאים הקשורים בכלי הדם ובגמישותם. היא גם מסייעת במניעת טרשת עורקים, מפחיתה לחץ דם ומעכבת קרישת דם. בקיצור, אם לא תפריזו בכמויות ותסיימו בקבוק יין שלם בכל יום מחדש, אלא תסתפקו בכוס יין לצד ארוחת הערב שלכם מפעם לפעם, תגלו שמדובר לא רק במשקה מפנק ועשיר, אלא גם בדרך טובה לתרום לבריאות.

 

הקלה על המתח

הסיבה השנייה לכך שיין טוב לבריאות, היא דווקא סיבה שאיננה קשורה למחלות או בעיות מסוימות, אלא לקשיים המנטליים שאיתם אנחנו מתמודדים. זה כבר לא מפתיע איש היום, אבל כוס יין בסוף היום בהחלט עוזרת לנו להירגע. כפי שכבר ציינו, היין תורם להפחתת לחץ הדם, ובאופן כללי אם אנחנו מרשים לעצמנו להתפנק עם כוס יין טוב אנחנו למעשה מאפשרים לעצמנו זמן איכות שיש לו השפעה אדירה. דרך אגב, אם אתם עמלים על הגשת תביעה קטנה, עשו זאת עם כוס יין בצד. יהיה לכם נעים יותר ומלחיץ פחות בדרך הזו.

 

איזה יין עדיף?

 

אנשים רבים, כשהם מגלים את יתרונות היין, מיד שואלים איזה יין עדיף: לבן או אדום. אם כן, באופן כללי יש לא מעט יתרונות ליין האדום, בעיקר משום שהוא מכיל יותר פוליפנולים (נוגדי חימצון), בהשוואה ליין לבן. מצד שני, שני הצבעים נחשבים לבריאותיים למדי, כל אחד מסיבותיו שלו. השאלה היא בסופו של יום מה הטעם שלכם, ומה אתם אוהבים קצת יותר. דרך אגב, בין אם אתם בוחרים לבן ובין אם אתם מעדיפים אדום, יין יבש נחשב כתורם יותר לבריאות בהשוואה ליינות חצי-יבשים.

סגור לתגובות.