בדרך לדירה החדשה מטפלים בפרטים הקטנים

חלום הדירה משותף ללא מעט מאיתנו, בין אם אנחנו רווקים או נשואים, עם או בלי ילדים, וגם בכל גיל ובכל מגדר. אנחנו ממש רוצים פינה משלנו, וברור לנו שזה עומד לעלות לנו לא מעט. עם זאת, גם אין ספק שאנחנו רוצים להימנע מטעויות, ולעשות את זה הכי נכון שאפשר. דרך טובה אחת להשיג את המטרה הזו היא לבחור בקפידה את הדירה המושלמת, זו שעונה לכל הדרישות והצרכים שלנו, ובמקביל לוודא שהתהליך כולו מתבצע כמו שצריך.

 

במילים אחרות, זה הזמן להבין מה הם הפרטים הקטנים ביותר ואיך מתמודדים איתם. למשל, האם אתם יודעים מראש אם יש לכם אישור למשכנתא, עוד לפני שתבחרו דירה מושלמת ותדמיינו את הערב הראשון שלכם בתוכה? אישור עקרוני למשכנתא הוא חשוב מאוד הרבה לפני שתתחילו לסייר בין דירות פוטנציאליות. האם אתם יודעים מה צריך לשאול, איך לנהל משא ומתן או איך נראה הסכם הרכישה? בנושאים האלה בדיוק אתם צריכים עורך דין שילווה אתכם. למעשה, עורך דין בתחום המקרקעין יכול ללוות אתכם לכל אורך הדרך, עוד לפני שבחרתם דירה, וגם אחרי שחתמתם על החוזה.

 

הנקודה המרכזית היא שאתם צריכים להבין בדיוק לאן אתם הולכים ומה נדרש מכם. לא מעט זוגות צעירים ממהרים לסייר בין דירות, לקבל החלטות ורק אז להתמודד עם הבירוקרטיה. כך הם מתעכבים עם המשכנתא, מתקשים להבין את האותיות הקטנות בהסכם הרכישה ונתקלים בשורה של מושגים ומונחים מקצועיים שהם לא לגמרי מכירים. אין סיבה להגיע למצב הזה ואין סיבה לייצר לעצמנו מכשולים בדרך, כשאפשר בקלות רבה להגיע לתוצאות טובות יותר, בלי כאבי ראש או מפלס חרדה גבוה.

 

התייעצו, אל תהססו לפנות לגורמים מקצועיים והרשו לעצמכם להודות שאתם לא בטוחים ב-100 אחוז. המתווך ועורך הדין שלכם נמצאים שם בדיוק בשביל זה. כדי לעזור לכם להתמודד טוב יותר עם האתגר הזה, ולצלוח את המשימה בהצלחה. עכשיו אפשר להתחיל לדמיין את הסרט, הפיצה והיין שיחכו לכם בערב הראשון בדירה החדשה.

 

 

קישורים רלוונטיים בנושא:

האתר של יהונתן גולדברג – על דיני מקרקעין ונדל"ן

יהונתן גולדברג – מידע מתוך מדריך העסקים

יהונתן גולדברג – פרטים מתוך לשכת עורכי הדין

יונתן גולדברג – פרופיל באתר EASY

יונתן גולדברג – מתוך אתר Law Guide

סגור לתגובות.